Időzóna: UTC + 1 óra

[ 2 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Te miért hazudsz?
HozzászólásElküldve: 2009.08.24. 20:33 

Szinte mindenki hazudik, ki keveset, ki sokat és van aki még akkor is hazudik, amikor kérdez!
Van amikor szégyelljük, megbánjuk, máskor meg kimagyarázzuk, sőt akár jótékonynak, hasznosnak is tartjuk.

Arra lennék kiváncsi, hogy Neked milyen indokod van a hazugságra? Mit akarsz vele elérni, mit akarsz általa elkerülni, mi okod van arra, hogy ne mondj igazat?
Én hazugságnak tartom a kis csúsztatást, elferdítést is, és az elhallgatást is! Gyakorlatilag mindent hazugságnak tartok, amikor valaki szándékosan nem mondja ki az igazságot. (A tévedésnél nem szándékosan mondunk mást. )

Tehát, Te miért hazudsz?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Te miért hazudsz?
HozzászólásElküldve: 2009.09.07. 16:55 

Látom ez kényes téma, így nem válaszol senki.
Szóval, mindenki hazudik ez tény, sajnos az én világlátásom szerint, ninbcs olyan ember a földön, aki még ne hazudott volna, ez van, ilyenek vagyunk.
Hogy miért hazudok? Elsősorban, talán azért, hogy ne legyen belőle vitatkozás, hogy ne bántsam meg az illetőt. Tudom, rossz kifogás, de amiről ugye nem tud, az nem is fáj.
Mindenképpen törekszem rá, hogy elkerüljem az ilyen helyzeteket, mert nem szeretek hazudni senkinek. Viszont a béke és nyugalom érdekében hajlamos vagyok. Sokan mondták már, hogy ez nem jó, mert inkább igazat adok a másiknak, hazudva ezzel neki, mintsem a saját véleményem mellett állnék ki. Viszont, ha komoly a dolog, akkor mindenképpen megmondom a véleményem.
Igyekszem ezen változtatni, figyelni arra, hogy senkinek sem hazudjak, csak egy baj van, sokan nagyon nehezen viselik az őszinteséget, sajnos tapasztalat is, hiába a jó akarat, néha az sem elég.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
   [ 2 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra