Időzóna: UTC + 1 óra

[ 166 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: önismeret, szeretet, kritika
HozzászólásElküldve: 2008.11.02. 00:39 

Üdvözlet a kérdésekkel teli olvasóknak!

Szeretném, ha minél többen írnátok, ezért nyúltam egy olyan témához, amihez mindenki hozzá tud fűzni valamilyen gondolatot. Ki ne reagálná le maga körül a világot, akár szűk, akár tág környezetét tekintve?
Sokszor találkozok olyan emberekkel, akik felteszik a kérdéseket, holott ismerik a helyes választ, csak kimondani nem merik. Vagy "legjobb védekezés a támadás", "méhecske-effektus", "bolhából elefánt" ..... stb hibákba esnek, és segítséget remélnek, s mindössze csak máshogy kellene csinálni, amit addig, vagy máshogy szólítani a másikat.....
Mit gondoltok, miért nem merik egyesek néha felvállalni az érzéseiket?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: önismeret, szeretet, kritika
HozzászólásElküldve: 2008.11.08. 08:46 

Valaki van itt? Mert ha nincs, akkor nem farasztom magamat! En szivesen beszelgetek okos emberekkel, okos temakrol, akik visszajarnak, nem csak hebe-hoba. Foleg hoba. :))

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008.11.09. 14:27 

mswillyfog írta:
Valaki van itt? Mert ha nincs, akkor nem farasztom magamat! En szivesen beszelgetek okos emberekkel, okos temakrol, akik visszajarnak, nem csak hebe-hoba. Foleg hoba. :))

A fórum az nem feltétlen cset, bár az is van itt..... milyen hozzászólásod van a témához érdemben?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008.11.10. 01:53 

hogy miert nem merik felvallalni az erzeseiket?? mert felnek! en sem regota mutatom igazan, h mi van bennem, kabe 2 eve talan, de nem vagyok a szerepjatszo tipus, ugyhogy elobb-utobb le kellett jonnie a falnak. Ha elkezdjuk, akkor majd jonnek a tobbiek is. ;) ;) ;)
Azt hozzatennem, hogy az emberek szerintem elvarjak a masiktol, hogy kabe mindig ugyanazt mutassak. Nekem is vannak barataim, akik csak nehany dolgot hajlandoak meglatni, ha valami nem ugy van, akkor befogjak szemuket/fuluket, es ugy csinalnak, mintha nem lenne. Ezt kicsit nem ertem, mert ha nevetni jo, akkor sirni is. En amugy 2 eve tanultam meg sirni magam elott is, 29 evesen, mert addig egy hatalmas erzelmi blokk volt bennem. Ez mar elorelepes! Remelem a kerdesre valaszoltam! Ha nem akkor elnezest!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008.11.10. 02:08 

Azon is el szoktam gondolkodni, hogy milyen felelmetes, hogy mennyi erzest hordozunk magunkban, amit szuleinktol lattunk, csaladfank, nemzetunk erzesi mind ott vannak bennunk, es ez a "NEW AGE" dolog, hogy ismerjuk meg onmgaunkat, az pont a legjobb idoben jott, mert ezt mar nehezen lehetne tovabb csinalni ugy, hogy ne oruljon meg az ember lanya. Itt az ideje, hogy uj utra lepjunk, en is ezt erzem, es alljunk meg egy szora!!! Ismerjuk meg onmagunkat! Apam azt mondta multkor, hogy szuljek gyereket, es az lekot 20 evre, majd azok gyerekei megint 20 evre, en mondtam neki, apukam, 2008-at irunk, ezzel en mar nem zsibbaszthatom magamat. 1963-ban meg mukodott. Onismeret utjara lepek, kezdem a Vipassana meditacioval januarban, kinezologust keresek, ....Nagyon szeretek egyedul lenni, es lehet azt mondani, hogy lehet, hogy ez a parkapcsolat rovasara ment (mivel nincsen, es 2-3 eve nem volt kapcsom!), de nem tudom, hogy akarok -e parkapcsolatot, vagyishogy inkabb probalkozni, keresgelni, mig megtalalom azt az embert, akit kerestem, ha megtalalom. Mindenfele spiritualis dolog kozel all hozzam!
Remelem, tartalmas beszelgetesben lesz itt reszunk! :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008.11.11. 20:52 

Szia!

Az elvárások alapvetőek. Ügyesen tájékozódsz az Életben és sokat tapasztaltál, de még nem eleget.
Azok a barátok, akikre nem számíthatsz a bajban, érdekbarátok, energiavámpírok. Sajnos sok pofára esés kell az ilyen álláspontra jutáshoz. Ám, ha felismerted, már meg lehet válogatni a társaságot, és váltani, vagy új színeket vinni az életünkbe.
Sírni jó, megtisztító, Önmagunkhoz őszintének lenni a tiszta lelkiismeret, és a szerencséssé válás módja. ...
A szülők mindig az adott helyzetnek megfelelően a leges-legjobbat szeretnék adni. Félnek, mert átélték amit átéltek, talán több beszélgetéssel igyekezni kell megismerni a múltjukat. A mai világ nem az ő tempójuk, a belső béke törvénye, hogy fogadjuk el őket, és ne bíráljuk..... mindent megértünk, ha eljön az ideje. De addig sok a tanulnivaló.

A kineziológus nem sokat segít, de az is egy formája a tanulásnak, csak jó drága. De tulajdonképpen semmi újat nem mond majd.

Ahhoz, hogy az ember rendbe jöjjön, először is saját bensőjéhez kell fordulni. Az ősi magyarok megtanulták meggyógyítani magukat... mert a szervezet mindenre reagál, figyelni kell a jelzésekre.
Ugyanúgy, mint a környezetünkben bekövetkező jelzésekre.
A spirituális világ veszélyes azokra nézve, akik nem ismerik, mert tévhitekbe eshetnek. Szimplán utána kell olvasni, és jó filmeket nézni....

folyt. köv.

Üdv

énén

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008.11.11. 20:58 

Szia mswillyfog!
Elfelejtettem feltenni egy kérdést. Szerinted mi a feltétele annak, hogy megtaláld azt az embert, akivel szívesen és szeretettel megosztanád az életedet?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008.11.11. 21:01 

Várom a többiek hozzászólását is! Bátran!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008.11.12. 02:11 

Hogy mi kell ahhoz, hogy megtalaljuk a masik embert? Mindenkeppen nyitottsag, ami nalam mar sokszor kizart, mert annyira fejemben elek, hogy neha felnezek, es meglepodok, hogy hol vagyok. Multkor leultett valaki 20 percre ulni, hogy varjak, 1 ora mulva tertem eszhez! Addig ragyogoan eljatszadoztam a gondolataimmal! Aztan valszeg onismeret, batorsag, kell valami olyan erzes, hogy "jobb lenne valakivel, mint egyedul", tehat kell egy nyomo ero; Sok embert lok a felelem, mert nem szeretnek egyedul lenni, valamint tudjak, hogy csaladot akarnak, es ahhoz kell egy masik ember, es ahhoz ugye idoben el kell keresni. En csaladot sem szeretnek, igy az sem lok. :) En csomo mindent kikódoltam magambol, mert gyerekekkel foglalkozom, es latom, hogy mit mondok maskepp mint 10 eve, es tudatosan azt mondom, amit en is hallanek gyerekkkent. Onszeretet az alapja mindennek. Csakis azt szabad csinalni, amit szeretunk. En sajnos 2-3 eve beleroltettem magam a mostani melomba, mert nem tudtam elengedni azt a helyet, ahol lakom. Hosszu! A sok szenvedesert jol meg is fizettem, foleg a lelkem. Most viszont vegre elengedem a helyet, vegre a melot is, masfel honap mulva elindulok, utazni 6-8 honapig, aztan haza, Magyarorszag. (A legviccesebb, hogy nem a fejlodo orszagokban valo utazasomtol felek, hanem Magyarorszagtol.) Nem tudom, hogy mi lesz, de bizok a holnapban, izgalmas, hogy nem tudom, hogy mi var ram, mar hianyzik az Ismeretlen, a kaland! Nehez, de ugy erzem, jo dontest hoztam, ha megsem, akkor meghalok max. az utszelen valahol. :mrgreen:
Annyi baj legyen!!! Bocsanat, ha szemelyes totenetemmel valaki untattam!!! Orulok ,hogy ertelmes beszelgetes folyik!!!!
Ki az az enen pontosan? :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008.11.12. 02:50 

A spiritualis vilag telleg veszelyes lehet, de nekem ez adta meg az elet ertelmet 4 eve, amikor kezembe akadt egy konyv, "Test a lelek szinpada" es par honap kutatas utan osszeallt a puzzle. Az egesznek ertelme lett, hogy miert vagyunk itt, ES a legfontosabb, hogy a jelenben eljunk. A spiritualitasban a lelek es test kapcsolatat lattam meg. Semmifele mult eletttel nem foglalkozok, csak jelenkori onmegismeres. Multkor tortent egy erdekes dolog, azt elmondhatom? Osszeirtam, hogy ha ezt es ezt mondjak egy gyereknek, es azt csinaljak vele (magambol indultam ki), akkor a gyerek hogy erez?? Tobb perces iras, atgondolas utan megjelent elottem egy kis "mag" a foldon heverve, eloszor megkerdeztem magamtol, hogy mi az, aztan valaszoltam magamnak, hogy az en sajat magam vagyok. A mag elhagyatott volt, es egy gyereket lattam, akit nem szerettek. Ezutan 2 orat zokogtam. Es masnap este megint 2-t. Viszont naggyon jol esett. Tisztan sirtam, nem duhbol, tehetetlesegbol. Megtisztultam. Anyamat felhivtam masnap, es specifikus kerdeseket tettem fel, foleg apammal valo kapcsolatukrol, csomo mindent megertettem, hogy miert nem ragaszkodok a parvalasztashoz (hahaha) es a tesom SEM! Most ezen probalok csavarni, de max. nezelodok.
:idea:

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
   [ 166 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra