Időzóna: UTC + 1 óra

[ 14 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Tisztázható-e a múlt titka, a múlt félelme a jelenben.
HozzászólásElküldve: 2008.03.19. 14:15 

A múltban ki nem mondott vallomások, titkok felfedésével jogom van e mások életét megbolygatni? Csak azért, hogy önmagamnak feltett kérdésekre választ kapjak.
Befolyásolja-e, befolyásolhatja-e ezen tények a jelen kapcsolataimat?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Tisztázható-e a múlt titka, a múlt félelme a jelenben.
HozzászólásElküldve: 2008.03.19. 22:59 

Konkrét példát tudnál mondani?
Én úgy értelmeztem, persze lehet tévesen, hogy mondjuk, megcsaltam a férjem 5 évvel ezelőtt, akkor elmondhatom-e neki csak azért hogy én megkönnyebbüljek :) Ha ilyenre gondoltál, akkor szerintem egyértelműen nem :) Ha elmondom akkor az csak azért van hogy nekem jobb legyen, és azt tudjam mondani a férjemnek, hogy "látod, én őszinte voltam, te meg ilyen hülyén reagálsz..." Ezzel meg máris átruháztam a felelősségemet :) Szerintem... :) Ha nem mondom el, akkor legalább fővök a saját levemben, és ezáltal tanulok ebből a hibából :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008.03.20. 10:51 

Kedves ffilona!
Vegyük sorba!
1,Miért foglalkozol most a múlttal?
-nyomja a lelkedet a titkod ,nem tudsz szabadulni?/erkölcsi,egyéb ok miatt/
-változást remélsz saját életedben, ha felfeded?
-egyszerűen kiváncsi vagy?
-unatkozol, hátha ezen jót szórakozol? stb.
2,A törvévny nem rendelkezik arról, hogy van e jogod olyan régi titkokat bolygatni, amik másokat is érintenek. Mit okozhatnál nekik? Rossz perceket, haragosdit, tragédiát? Saját morálod , mérlegelésed szerint kell, hogy döntsél.Lehet, hogy akkoriban hibáztál, hogy nem zártad le magadban a témát, ezért vannak benned még most is a kérdések.
A titok lehet apróság, de lehet komoly, súlyos dolog is. Sok vallomás elmarad, aztán el is felejtődik.
3,Kik azok a "mások", akinek az életét bolygatnád? Családtagok, ismerősök, szomszédok, barátok?
Mit okozhatnál nekik? Rossz perceket, haragosdit, tragédiát? Te hogy viselnéd?
4,Amennyiben még azt sem tudod, mert nem gondoltad végig, vagy el se tudod képzelni, hogy jelen kapcsolataidat hogy befolyásolná, ha terítesz, és megtudod a válaszokat ,abban az esetben jobban értem a kérdéseidet.
Szerintem , ha véleményt akarsz, mert úgy gondolod, hogy az segítene dönteni , akkor konkrétan
kellene , nem ennyire általánosan feltenni a kérdést .Felelőtlenség lenne igennel, nemmel válaszolni:rossz tanácsot adni. Különben nem rossz téma, sokat lehet róla gondolkodni.

,

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008.03.20. 19:24 

Pumba2 írta:
Én úgy értelmeztem, persze lehet tévesen, hogy mondjuk, megcsaltam a férjem 5 évvel ezelőtt, akkor elmondhatom-e neki csak azért hogy én megkönnyebbüljek :) Ha ilyenre gondoltál, akkor szerintem egyértelműen nem :) Ha elmondom akkor az csak azért van hogy nekem jobb legyen, és azt tudjam mondani a férjemnek, hogy "látod, én őszinte voltam, te meg ilyen hülyén reagálsz..." Ezzel meg máris átruháztam a felelősségemet :) Szerintem... :) Ha nem mondom el, akkor legalább fővök a saját levemben, és ezáltal tanulok ebből a hibából :)

Kedves Pumpa2!

Leveled elgondolkodtatott...
Hol a határa a megcsalásnak?
Mi is a pontos megfogalmazása annak a szónak: megcsalás.
Önmagamat vagy a másik embert - akit szeretek, illetve úgy érzem, hogy szeretem - "csalom meg " azzal, hogy nem merem ( nem mertem ) felvállalni azt, hogy esetleg egy másik emberhez is vonzódom.
Ez gondolom attól is függ, hogy a párom iránt érzett szeretetem, szerelmem, mennyire mély és igaz.
Ez az a felvállalás ill. ennek a tisztázása az ami most engem érint és "foglalkoztat".
Megnéztem a Videó 1-et és elgondolkodtam.
Néhány kérdésemre választ kaptam, néhánnyal szembesültem....

Reménykedem abban, hogy kezdem kinyitni a szemem... :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008.03.20. 20:01 

Kedves bubodr!

Menjünk végig a kérdéseken - melyeket ezúton köszönök:)

1.Miért foglalkozol most a múlttal?
-nyomja a lelkedet a .....
Igen - legalábbis úgy érzem, hogy határozott igen-el tudok erre válaszolni. Itt most irhatnék neveltetésről, elvárásokról, bizonytalanságról.... De leginkább úgy érzem, hogy csak most kezdek "tisztán", "szabadon" gondolkodni - húúúú, ez nagyon komolyan hangzik :) -, de valami ilyesmiről van szó.
-változást remélsz .....
Talán megnyugszom - vagy mégjobban felkavarom a lelkem. Olyan nehéz az érzelmekről irni...
-egyszerűen kiváncsi vagy?
Szokványos..... Mi lett volna ha.....
-unatkozol, hátha ezen jót szórakozol? stb.
Ez biztosan nincs benne! Pont, hogy azt érzem, emiatt nem tudok felhőtlenül "bátor" lenni.

2,A törvévny nem rendelkezik...
Igazából tragédia nem lenne - remélem....
Nem zártam le.... Volt rá lehetőségem, de gyáva voltam, féltem... már bánom. Nem tudom elfelejteni, folytogat....

3,Kik azok a "mások"...
Ismerős, aki talán egy időszakban többet is jelentett számomra... és lehet, hogy még most is.

4,Amennyiben még azt sem tudod, mert ....
Ez "fogós kérdés"...
A Párom - szerinte - nem a szokványos férfi. Ő biztat, mellettem van, de erre nem tudom mit reagálna.
Figyelj Drágám, van egy problémám! - és elkezdeném Neki mesélni. Nem tudom, hogy miként reagálna - vagy,vagy.
Megnéztem a Videó1-et -pumpa2-nek is emlitettem...... Nehéz lesz....
Azt hiszem az április9-ei előadás 1-2 kérdésemre választ adhat...
Addig is dolgozom az "ügyön".. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008.03.20. 20:15 

ffilona írta:
Pumba2 írta:

Kedves Pumpa2!

Leveled elgondolkodtatott...
Hol a határa a megcsalásnak?
Mi is a pontos megfogalmazása annak a szónak: megcsalás.
Önmagamat vagy a másik embert - akit szeretek, illetve úgy érzem, hogy szeretem - "csalom meg " azzal, hogy nem merem ( nem mertem ) felvállalni azt, hogy esetleg egy másik emberhez is vonzódom.
Ez gondolom attól is függ, hogy a párom iránt érzett szeretetem, szerelmem, mennyire mély és igaz.
Ez az a felvállalás ill. ennek a tisztázása az ami most engem érint és "foglalkoztat".
Megnéztem a Videó 1-et és elgondolkodtam.
Néhány kérdésemre választ kaptam, néhánnyal szembesültem....

Reménykedem abban, hogy kezdem kinyitni a szemem... :)

Huh, hát igen jogos amit kérdel...Végsősoron szerintem mindegy hogy úgy csalod meg hogy beleszeretsz valaki másba, de nincsen szex, vagy éppenséggel nem szeretsz bele, de szex az van.A végeredmény ugyanaz. :) Szerintem ha az ember idáig eljut ott valami gond van a kapcsolattal.Ha igazán szereted, és tiszteled a párod eszedbe sem jut másik férfi.
Kánya Kata mondott egy jót ezzel kapcsolatban: nem az a baj hogy szex volt közöttük, hanem az hogy nekik, kettőjüknek volt egy közös kis titkuk elöttem :)
Ha most, x idő elteltével elmondod, a dolgon nem változtatsz, de jó rossz napokat szerzel a párodnak, és magadnak is.Szerintem inkább azzal vezekelsz ha magadban tartod :)
Más a szitu ha ez a dolog még mindíg tart.. akkor meg azon kéne elgondolkodni hogy változtass! :) Ha egyszer megtetted meg fogod 2x, 3x is, és ezzel megalázod magadat, és megalázod a párodat is.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008.03.20. 20:18 

ffilona írta:

-változást remélsz .....
[i]Talán megnyugszom - vagy mégjobban felkavarom a lelkem. Olyan nehéz az érzelmekről irni...

Erre mondaná a mi dokink hogy önző vagy ;) :)
Ja, és nem Pumpa, hanem Pumba :P :D :D :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008.03.20. 20:33 

Bocsika...,:) Pumba2 :D

Már a Párom is mondta - más dologgal kapcsolatban -, hogy önző vagyok:(
Azt hiszem, úgy lesz a legjobb, ha Reá koncentrálok..
Hiszen annak idején az eszemmel és a szivemmel is Őt választotta. Ha jól emlékszem Csernus Doki is ilyesmire utalt a március 8-ai előadásán.
Ha az eszed és a szived is ugyan azt "mondja", akkor jó úton halad a dolog:)
Jól értettem?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008.03.20. 20:35 

ffilona írta:
Bocsika...,:) Pumba2 :D

Már a Párom is mondta - más dologgal kapcsolatban -, hogy önző vagyok:(
Azt hiszem, úgy lesz a legjobb, ha Reá koncentrálok..
Hiszen annak idején az eszemmel és a szivemmel is Őt választotta. Ha jól emlékszem Csernus Doki is ilyesmire utalt a március 8-ai előadásán.
Ha az eszed és a szived is ugyan azt "mondja", akkor jó úton halad a dolog:)
Jól értettem?

Föltéve, ha ez a rá koncentrálás nem a múltbéli hibádból? adódó vezeklés :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008.03.20. 21:37 

Most improvizálok, remélem nem fogok mellé! Én azt hiszem, hogy egy egyszerű kis megcsalás, az csak apróság, még a saját életünkben is. Más a helyzet, ha a párom mellett /bár a kérdésed nem egészen erről szólt/ vele együtt még van egy ember akit szeretek, vagy kívánok. Dönteni mindig nehéz, de te a kérdésben azt írtad, hogy mi lenne , ha most mondanád el ami régen történt? Mire akartál választ kapni , mit reméltél? Én legalábbis így értettem: nem úgy , hogy még most is tart. A "vallomás" része most már elsötétült, lehet, hogy fáradt vagyok. Na: most azt mondom, ahogy én élek: max. Őszinteség, de a múltbeli dolgokról, az előző kapcsolatokról, nem beszélek ,csak a mában élő dolgokról. Ezt hangsúlyozom: ha jelenlegi kapcsolatod jelent valamit, vagy sokat jelent , akkor arra kell koncentrálnod, a múlt, az már elment. Úgy mondják elment a hajó: semmi értelme foglalkozni vele. Abban az esetben , ha még most is vágyakozol a régebbi után, akkor változtassál. Sokszor gyáva az ember, nem tud dönteni, fél, hogy rosszul dönt: vonulj magadba, rágcsáld végig az érzelmeidet, és szinte magától kiderül: felkelsz egy reggel ,és tudni fogod hol a helyed. Vannak olyan közhelyek, hogy csak a töltöttkáposzta jó felmelegítve stb. Egyetértek: ha nem tudod igazán , maradj magadra, és majd megtudod, hogy ki, vagy egyáltalán kell e valaki. Persze könnyű igy mondani , nem tudok egy csomó mindent, ez csak általános. Pusszancs , legyél okos Bubo dr /végigolvasva az előzmény nélkül kicsit kusza, de remélem te érted./

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
   [ 14 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra